ŞAMPUAN ÇEŞİTLERİ

ŞAMPUAN ÇEŞİTLERİ

29 Kasım 2019 0 Yazar: keratinbakim

                                        

Yağlı saçlar için, hem yağlı hem saç dökülmesi problemi yaşayan saçlar için, hem yağlı hem kepek problemi yaşayan aynı anda da uzamayan saçlar için derken şampuan çeşitleri içinden çıkılamayacak bir hal alıyor. O kadar çok kombinasyon var ki hangi şampuan bizim için doğru şampuan bunu görmek bile çok zor.

Şampuan çeşitleri içerisinden kendimiz için doğru şampuanı seçtiğimizi düşündüğümüzde bile bir süre kullanımdan sonra bu şampuanın saçımıza iyi gelmediğini düşünüyoruz. O halde şampuan çeşitleri içerisinde o anki problemimize iyi gelecek bir şampuan bulduğumuzda bu şampuan başka saç problemlerine yol açabiliyor.

Sıradan şampuanlar içerisinde koruyucu madde olarak ve bileşenlerinde bulunması gereken kimyasallar barındırdığı için saçımızı bir yandan onarırken aslında saçta çok büyük problemlere yol açabiliyor. Özellikle sıradan şampuanlar tuz ve sülfat içerdikleri için saç uzamasına güya yardımcı olurken bir yandan kepek problemini kronikleştiriyor.

Sıradan şampuan kullanımları hangi probleme iyi geldiği ile ilgili bir etiketi bulunsa bile saç problemlerini çözebilecek içerikler değillerdir. Saç doğal ve biyolojik bir mekanizmadır ve bu mekanizmanın içerisine ancak doğal ürünler dahil olabilir. Bu nedenle saç problemlerini çözmede yalnızca doğal saç bakım ürünleri kullanılmalıdır.

Saç bakım ürünleri içerisinde raf ömrü, koku, köpük oluşumu gibi sebeplerle bulunan kimyasallar saç bakımına da saç problemlerini çözmede de hiçbir katkı sağlayamaz. Bu nedenle eğer doğal şampuan bugüne kadar hiç kullanmadıysak almayı düşündüğümüz şampuan çeşitleri arasından bugüne kadar kullandığımız türdekiler çıkarmalıyız. Artık doğal saç bakımına yönelmeliyiz. Doğal şampuan çeşitleri duyduğunuz gibi pek fazla köpürmüyor evet ama saçlarınızda bırakacağı etkiyi eminiz siz de seveceksiniz.

Doğal şampuan çeşitleri kullanmaya başladığınız andan itibaren saçlarınızda oluşan değişimi çevrenizdekiler de fark edecektir. Bizim doğal şampuan çeşitleri arasında en beğendiğimiz “Liquid Keratin- Keratin Şampuan” oldu. Hem tuz hem paraben hem sülfat hem de silikon içermeyen bu şampuan tam da bizim anlatmaya çalıştığımız doğal saç bakımı anlayışına uygun.