SAF KERATİN

SAF KERATİN

29 Kasım 2019 0 Yazar: keratinbakim

Saç uçlarımızdan ne kadar çok kestirirsek o oranda saçlarımız daha yumuşak ve nemli geliyor hepimize. Bunun nedeni de dipten yeni uzayan saçların işlem görmemiş olması. Ancak bu nemli ve daha sağlıklı saçlara sahip olabilmek için saçımızı omuz hizasında kestirmemize de gerek yok. Ki kış aylarına girdiğimiz şu günlerde uzun saçlarımız şekillendirme konusunda daha fazla iş görecektir. Saf keratin yüklemesi yaparak makaslarla vedalaşabiliriz. Bunun gerçekliği yansıtmayan bir abartı olduğunu düşünüyorsanız daha önce hiç saf keratin yüklemesi yapmış biriyle karşılaşmamışsınız demektir.

saf keratin

Saf keratin yüklemesi yapmanın bu kadar mucizevi etkileri olduğunu açıkça söylemek gerekirse bizler de öncesi-sonrası fotoğraflarda ilk gördüğümüzde abartı olduğunu düşünmüştük. Ta ki yanmış saçlara sahip bir arkadaşımız daha kötü ne olabilir ki diye düşünüp saf keratin yüklemesi yaptırana kadar. Yanmış saçlar bildiğiniz gibi yalnızca uçlarında kırıkları olan saçlar gibi değildir. Yanmış saçlardan makasla kurtulmak da çok zordur. Saf keratin işte tam da bu noktada devreye girerek sizi kısa saçlara mahrum bırakmıyor. Ancak yine de saf keratin yüklemesi öncesi saç uçlarınızdan isterseniz bir tık aldırabilirsiniz. Böylelikle saf keratin saç boylarınıza daha fazla nüfuz edebilir.

saf keratin

Saf keratin yüklemesi sandığınız gibi çok uzun ve zor işlemlere saça yüklenecek bir saç bakım ürünü değildir. Gayet basite indirgenmiş ama çok etkili formülleri ile saf keratin tüm saç ürünlerinin içine girmeyi başarmıştır. Bu şekilde yalnızca evde şampuan kullanımı ile bile saf keratin onarımını saçlarımıza uygulayabiliriz. Ancak gerçek anlamda bir saf keratin bakımı düşünüyorsak da piyasada tüm işimizi görebilecek çok güzel saf keratin setleri bulunuyor.

saf keratin

Bunların içinde elbette ürünlerinin içeriğine tuz, sülfat, silikon karıştıranlar da var ama biz artık içerik incelemesi konusunda uzman olduk sayılır. Saç bakım ürünlerimizin içerisinde ne olmalı ne olmamalı bunları az çok biliyoruz artık. Yalnızca etiketinde saf keratin yazdığı için bir saç bakım ürününü hemen edineceğimiz düşünülmesin. Saf keratin olması ya da yalnızca paraben bulunmaması bir saç bakım ürününü doğal yapmaz.

saf keratin

Yaptığımız saç bakım ürünleri ve saf keratin araştırmasında içeriği gerçekten doğal olan “Liquid Keratin- Mega Keratin Seti” ile karşılaştık. Ve tavsiye listenize ekleyebileceğiniz düşündük.