KERATİN MASKESİ

KERATİN MASKESİ

29 Kasım 2019 0 Yazar: keratinbakim

              

Saç kremi, maske ya da bakım yağı kullanımı olmadan saç uçlarımızın ne kadar kuru olduğunu fark ettiniz mi? Tararken çıkan kırılma sesleri de şu an kulağınızda çınladı. Peki yıllardır kullandığımız sıradan şampuanlar nasıl oldu da saçlarımızı bu kadar kuruttu ve biz bunun önünü alamadık? Keratin maskesi ile bu tarama, kuruluk ve kırılma sorunlarını çözebilir miyiz keratin maskesi incelemelerimize bir bakalım.

keratin maskesi

Sıradan şampuanlar saçlarımıza elimizi attığımızda temiz gibi bir hissiyat verir bunu biliyoruz. İşte ilk yanılgımız bu. Saçlarımızdaki yağın tamamı ile kuruması saçımızın temiz olduğunu göstermez. Saç diplerinde saçın ihtiyacı kadar olan yağın kalması saç beslenmesi ve saçın gerçek temizliği için gereklidir.  Bu nedenle sıradan şampuan kullanımı alışkanlığı kesinlikle bırakılmalıdır.

keratin maskesi

Keratin maskesi de kullanacak olsak keratin bakımı yapacak da olsak saç temizlemek için sıradan şampuan kullanımı zararlı bir işlemdir. Saç diplerinize uygulamadığınız yumuşatma ve nemlendirme garantili saç bakım ürünleri kurumuş ve matlaşmış saç diplerine bir fayda sağlayamayacaktır.

keratin maskesi

Keratin maskesi yapısı gereği yoğun bir formüldür. Elinize aldığınızda da şampuan kadar likit bir ürün olmadığını zaten görürüz. Saçlarımıza bu kadar yoğun bir ürün ile bakım yapacak olmamız sizlerde belki de saçım ağırlaşırsa korkusu yaratabilir ancak bu kadar yoğun olduğu halde keratin maskesi ihtiyacı kadar olan kısmı saç tarafından hızlıca emilmesi ile tanınıyor diyebiliriz.

keratin maskesi

Hatta bu kadar yoğun formüllü bir ürünün saçı bu kadar ferahlatması ve hafifletmesi de ilginç bir durumdur. Saçımızda kolayca emilen keratin maskesi saç telleri etrafında incecik bir koruma tabakası oluşturur. Bu şekilde ne yazın kavurucu güneşi ne de kışın nemsiz kuru havası saçımıza etki etmez. Isıl işlemler de illa ki uygulanacaksa keratin maskesi sonrası zararlı etkileri azalacaktır.

keratin maskesi

Keratin maskesi seçerken kokusu, yapısı ve güvenilir bir marka olması elbette önemli ancak saf keratin içerikli ürünlerin doğal saç bakımı anlayışına uyması için en önemli tercih sebebi içeriklerinin tamamen doğal olmasıdır. İçeriği tamamen doğal olan “Liquid Keratin- Keratin Maskesi” bizim keratin maskesi kategorisindeki en beğendiğimiz ürün oldu. Sizin de denemenizi tavsiye ederiz.