KERATİN KREMİ

KERATİN KREMİ

29 Kasım 2019 0 Yazar: keratinbakim

        

Keratin ile saç uçlarınıza ve boylarınıza ne kadar mucize bir bakım yapabileceğinizi defalarca kez okumuş olabilirsiniz. Saf keratin proteininin saçlarınızda direk olarak emilmesinden dolayı saçınızın hangi bölgesinde ekstra bir bakım istiyorsanız saçının tam da o bölümüne keratin uygulaması yapabilirsiniz. Saç uçlarındaki çatallaşmış ve kırıklı, mat görüntüyü ortadan kaldırmak için bu nedenle keratin kremi kullanımı en uygun yöntem olacaktır.

keratin kremi

Saç diplerindeki işlem görmemiş yeni uzayan saçlarımızla saç uçlarımızdaki kuru ve mat saçların aynı sağlıklı görünüme kavuşamayacağını ve saç uçlarınızı kestirmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak saç bakımınıza saç uçlarında yoğunlaşırsanız saç dipleri ile saç uçlarının bir arada sağlıklı ve aynı dolgun yapıda görünmesini sağlarsınız.

keratin kremi

Bu nedenle sıradan şampuanlardan sonra sıradan saç kremleri ile yaptığımız işlemi artık kalıcı olmasını istediğimiz için keratin kremi ile yapmalıyız. Keratin kremi saçlarımızda sıradan saç kremlerinin bıraktığı etki ile uzaktan yakından alakası olmayacak kadar çok daha iyi bir etki bırakacaktır.

keratin kremi

Çoğu yağlı bir his bıraksa da sıradan saç kremlerinin tek iyi yönü saçlarda tarama kolaylığı sağlamasıydı. Ancak keratin kremi saçın içine işler ve saçlardaki kırıkların arasına keratin proteinlerinin dolmasını ve saç tellerinin tek bir bütün halinde görünmesini ve kalıcı, suyla deforme olmayacak bir nem ve parlaklık dengesinin kurulmasını sağlar.

keratin kremi

Keratin kremi keratin şampuanlar ile tamamlayıcı olarak kullanıldığında bizlerde daha memnun edici bir etki bırakacak olsa da sıradan şampuan kullanımı sonrası bile sıradan saç kremlerinden çok daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Keratin kremi suya dayanıklı olsa bile saçta ağırlaşmadığı ve emilebildiği için saçtan durulanmaz.

keratin kremi

“Liquid Keratin- Keratin Saç Kremi” keratin saç bakım ürünleri ve keratin kremleri arasında bizim en beğendiğimiz ürün oldu. Saçta bıraktığı hafif dokunun saçlarımızı çok yoğun bir şekilde koruduğunu bildiğimiz için saçlarımızda sık uygulamada bile bir sıkıntı yaşanacağından şüphe duymuyoruz. Keratin kremi saçlarınıza devamında ısıl işlemler uygulasanız bile saçlarınıza eskisi kadar büyük zararlar vermeyecektir.