KADIN SAÇ BAKIMI

KADIN SAÇ BAKIMI

29 Kasım 2019 0 Yazar: keratinbakim

                                   

Silikon etkisi bırakan sıradan saç bakım ürünlerinden sizler de sıkıldınız mı? Saçlarımızda doğal, hacimli, nemli ve hareketli bir etki görmeyi hepimiz hayal ederiz. Bu yalnızca biz kadınların değil erkeklerin de en büyük hayallerindendir.

Ekranlarda gördüğümüz işlemlerden geçtiğini ve ekran hilesi olduğunu bildiğimiz saçlar bile bize daha çekici geliyor. Hatta böyle saçlarım olsaydı saçlarımı hep doğal kullanırdım diye düşündüğümüz ya da saçlarımıza uygulayacağımız saç şekillerine sürekli baktığımız da oluyor. Kadın saç bakımı ürünleri içerisinde işte saçlarımızda bu doğal ve hareketli görüntüyü oluşturabilecek olanları seçmeliyiz.

Birincisi bir saçın sağlıklı görünebilmesi için gözeneklerimizin kesinlikle açık ve saçlarımızın nefes alabiliyor olması gerekmektedir. Silikon ve koruyucu içerikli ürünler ile tıkadığımız bu gözenekleri derinlemesine temizleyecek ancak aynı zamanda da saçın ihtiyacı olan yağlı ve nemli tabakayı da bir yandan koruyacak olan bir saç temizliği yapmalıyız.

Bunun için de sülfat ve tuz içeren sıradan şampuan kullanımı yerine saf keratin içerikli kadın saç bakımı ürünleri tercih edilmeli. Saçlarımızda doğal ve koruyucu bir temizlik istiyoruz ve saçlarımızdaki tabakaların tahriş olması da bu temizlik anlayışımızın içine girmiyor.

Kadın saç bakımı bu kadar doğal ve saf olana yönelmişken saçlarımız için en doğal ve saf olan içeriğin saf keratin proteini olduğunu da es geçmemek gerekir. Saf keratin proteini saçlarımız için kullanılan tüm doğal yağlardan, tüm besin eldelerinden ve tüm bitkisel özlerden daha faydalıdır.

Bu saydığımız bileşenlere göre çok daha hafif bir formül olsa da saf keratin yoğun formülü ile saçlarımıza bakım ve onarım sağlayabilecek tek içeriktir. Saf keratin içeren kadın saç bakımı ürünleri arasında içerisinde ekstra esanslar ve doğal yağlar bulunanlar da var. Doğal içeriklerle birleştiğinde saf keratin kadın saç bakımı için hiçbir sorun teşkil etmez. Herhangi bir kuvvetli kimyasal ile birleştirilmediğinde bizim aradığımız doğal kadın saç bakımı anlayışının hedefi haline gelecektir.

Doğal kadın saç bakımı için favori ürünlerimizin en doğal olduğunu söylemiştik. “Liquid Keratin- Hızlı Saç Uzatma Full Set” ile saçlarınızda hem doğal kadın saç bakımı etkisini sonuna kadar hissedecek hem de uzamaya küsmüş saçlarınızı hızlı uzamayla yeniden barıştıracaksınız.