ERKEK SAÇ BAKIMI

29 Kasım 2019 0 Yazar: keratinbakim

                           

Saç problemlerinizi gizleyecek saç kesimini yıllarca denedikten sonra buldunuz. Saç dökülmesi probleminiz gizleyecek katlı saç modelleri, şakaklarınızdaki açıkları kapatacak kaküllü modeller derken saç problemlerinizi görünüm olarak kapattınız. Ancak bu kronikleşen problemler çok büyük sorunlar haline geldiğinde artık bu problemlerle yüzleşmek mecburiyetinde kalacaksınız. Saç kesimlerinden ziyade sevgili beyler erkek saç bakımı ile ilgili deneme yanılmalar yapmanız sizin yararınıza.

Evet ön bölgedeki açılmaları veya tepelerinizdeki dökülmeleri bir şekilde gizlediniz ancak saç dökülmeniz gittikçe yayılıyor. Ve dökülen saçların yani kelleşen bölgelerin geri döndürülme gibi bir lüksü maalesef yok. Saç dökülmesi, kepek, açılma, kırılma, saç derisi problemleri gibi rahatsızlıkların başlangıç aşamasındayken önüne geçmediğiniz sürece saçlarınızı bir daha toparlamanız çok zor olacaktır.

Portrait of happy man standing on the beach

Bu nedenle doğal erkek saç bakımı bir an önce yönelmeniz gereken bir konu olmalı. Saç sabitleyici ürünler ve sıradan şampuanlar bugüne kadar sizleri kurtarmadığı düşünülürse acilen kurtulmanız gereken alışkanlıklar.

Erkek saç bakımı deyince de kadın saç bakımı deyince de son yıllarda akıllara yalnızca saf keratin içeriği geliyor. Bu kadar mucize sonucu görülen bir içeriğin de bu kadar abartılması pek anormal değil. Saç bakımını zaten en başından itibaren doğala yakın yapmamız gerekirken saç problemleri baş gösterince saçlarımızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmaya başladık. Doğal saç modellerinin de moda olması ile erkek saç bakımı ürünleri saçları hareketlendirecek saf keratin ile formüle edilmeye başlandı.

Saf keratin içerikleri erkeklere veya kadınlara uygun olarak genelde değişmiyor. Bunun nedeni de saf keratinin hem erkek hem kadın kullanıcılar hem de her saç tipine uygun olması. Gerçekten hiçbir kimyasal içermeyen saf keratin ürünleri bebek şampuanı saflığından olduğu için her saç problemi için de çözüm önerisi olabilir.

Ancak saf keratin içeren erkek saç bakımı ürünlerinin hepsi tamamen doğal diye bir durum yok. Saf keratin içerikli ürünler içerisinde gerçekten bebek şampuanı kadar saf olan ürünlerin birleştiği favori setimizi de size önermeden geçemeyeceğiz. “Liquid Keratin- Saç Çıkaran Titanyumlu Keratin Bakım Seti” önerimizi dikkate alarak sizler de onlarca ürün içeriği ile boğuşmaktan kurtulabilirsiniz.